Михайлів день –веселе іситне свято: іпо селах бенкети, ів хатах скрізь гості . Дуже суперечливі спостереження про цей день, розповідають про Михайлівські грязі відлигу: "З Михайла зима не стоїть, не мерзне", мороз слабшає дороги, неміцно схоплені холодами, відтають, покриваються сльотою.
Образ святого Михайла уособлює перемогу добра над темними силами: гримить грім — значить, святий Михайло бореться з чортами.
У Старому Завіті Михайло Архангел виступає головним чином як військовий покровитель обраного народу. Саме він євісником перемог над військами язичників. Святому ж Михайлу молилися про здоров'я. Ймовірно, це пов'язано з тим, що Михайло Архангел сприймався як переможець злих духів, що вважалися джерелом хвороб.
Святого Михайла шанують як свого небесного заступника хворі вмираючі а також мисливці медики і водії "швидкоїдопомоги” . Він також є покровителем моряків, військових, поліцейських і звичайно, лицарів церкви. За християнськими переказами, Михайло переміг сатану, скинувши його в пекло. На згадку про цю подію церква називає Михайла архістратигом, тобто головним полководцем небесного воїнства.